Diş Teli Fiyatları

Çene ve diş yapısında genetik ya da dış etkenlerden dolayı meydana gelen yamuklukların ve ayrıklıkların tedavisinin yapıldığı bilim dalın Ortodonti denir. Ortodonti tedavisinde uygulanacak yöntemler, kullanılacak materyaller ve hangi klinikten tedavi alacağı gibi birçok etken Diş Teli Fiyatları üzerinde etkilidir.

Ortodonti tedavisinde Diş Teli Fiyatları bireylerin diş ve çene yapısının tedavi edilmesi için gerekli olan koşullara göre farklılık gösterebilir.

Diş Teli Fiyatlarının Belirlenmesinde Etkili Olan Nedenler

Diş teli tedavisinde fiyatlarının belirleyen faktörleri şu şekilde sıralayabilir.

  • Diş teli tedavisi alt çeneye mi yoksa üst çeneye mi uygulanacağı ya da her ikisine de uygulanıp uygulanmayacağına göre fiyatlarda değişiklikler oluşabilir.
  • Diş teli tedavisi alacak kişinin diş yapısındaki bozuklukların düzeyine göre tedavi fiyatı değişmektedir.
  • Diş teli tedavisine dişlerdeki ayrıklıklar nedeniyle başvurulmuşsa, dişlerin arasındaki aralıkların boyutu fiyatlar üzerinde etkilidir.
  • Dişlerdeki sorunların yanı sıra çene iskeletinde de sorunlar mevcut ise çene iskeletinin tedavisi içinde ekstra ücretler gerekir.
  • Tedavi yapılacak kişinin damağı gereğin fazla dar ise tedavi süreci için istenilen ücretler fazlalaşabilir.
  • Diş tellerini takılması için dişlere yapıştırılacak olan braketlerin hangi materyallerden yapılacağı Diş Teli Fiyatları üzerinde en önemli etkendir.
  • Braketlerin hazırlanması sırasındaki güncel döviz kurları fiyatları olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilir.

Diş teli tedavisinde belirlenecek ücretler çoğunlukla tedavide hangi diş teli kullanılacaksa ona göre belirlenir. Belirlenen fiyatlara yapılacak ekstra durumlar için eklemeler olabilir.

Diş Teli Çeşitlerine Göre Diş Teli Fiyatları

Ortodonti tedavisinde kullanılan diş teli çeşitleri metal, şeffaf ve lingual ve şeffaf plaklardır. Diş teli tedavisinin fiyatını etkileyen en önemli etkende hastanın bu çeşitlerden hangisini seçeceğidir. Kullanılan materyaller ne kadar estetik açıdan iyi olursa ve kullanımı ne kadar kolaysa diş teli fiyatları da ona göre artış gösterir.

Metal Diş Teli Fiyatları

Metal diş telleri genellikle estetik açıdan kaygısı bulunmayan kişilere ve çocukların diş teli tedavisinde kullanılmaktadır. Metal diş telleri dişlerin ön ve arka kısımlarına yerleştirilerek dişlerin tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Metal Diş Teli Fiyatları 2021 yılında ortalama olarak tek çene için 3.000 ₺ ile 5.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. İki çene için alınacak diş teli tedavisinin fiyatı ise 4.000 ₺ ile 7.000 ₺ arasında değişmektedir.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş telleri, genellikle estetik açıdan metal diş tellerinin kendileri kötü etkileyecek olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf diş telleri metal braketlerden hazırlanan diş telleri gibi dışarıdan bakıldığı taktirde kolaylıkla belli olmazlar. Şeffaf braketler dışarıdan belli olması zor olduğundan günümüzde çokça tercih edilmektedir. Şeffaf diş Teli Fiyatları, metal braketlerden üretilen diş tellerine göre biraz daha pahallıdır. Ortalama olarak çift çene için 5.000 ₺ ile 8.000 ₺ arasında değişmektedir.

Lingual Diş Teli Fiyatları

Dişlerde çocukluktan meydana gelen ya da farklı dış etkenler sonucunda meydana gelen ayrıklıklar ve yamuklukların tedavisinde diş teli tedavisi yapılmaktadır. Normalde metal braketlerden hazırlanan diş telleri dişlerin ön tarafına yerleştirilir. Ancak lingual diş telleri, dişlerin arka kısmına yerleştirilir ve bu sayede dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde görünmezler. Bu durum diş teli tedavisinden estetik açıdan kaygı duyanlar tarafından çok önemli bir etkendir. Lingual Diş Teli Fiyatları iki çene için ortalama olarak 6.000 ₺ ile 9.000 ₺ arasında farklılık göstermektedir.

Şeffaf Plak Fiyatları

Diş teli tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar, diş teli tedavisinde kullanılan telsiz aparatlara verilen isimdir. Şeffaf plaklar uzman hekimler tarafından tedavi alacak kişilere seri halinde verilir ve hasta bu plakları belirlenen sürede sıkça değiştirilir. Seri halinde hazırlanan plaklar sıklıkla değiştirildiği için dişlerin istenilen konuma ve dizileme gelmesi için yardımcı olmaktadır. Şeffaf Plak Fiyatları iki çene için ortalama olarak 8.000 ₺ ile 12.000 ₺ arasında değişmektedir.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Renkli Diş Teli |